Kerastase Oleo-Relax, masła do włosów z olejem palmowym

Bardzo dobra maska do włosów musi mieć dwie podstawowe cechy – intensywne działanie i przyjemną konsystencję. Tym różni się od zwykłej odżywki, że działa kompleksowo i dogłębnie. Jedną z popularniejszych masek do włosów jest Kerastase Nutritive Oleo-Relax Nutri-Huile Anti-Frizz z olejem palmowym i shorea.

olej-palmowy.jpgDyscyplinująca maska do włosów Kerastase Oleo-Relax według producenta najlepiej sprawdza się na włosach nieposłusznych, puszących się i suchych. Olej palmowy bardzo dobrze nawilża i tworzy warstwę ochronną na włosach. Wcale nie znalazł się w tym produkcie bez powodu, mimo że jest olejem do włosów nisko- lub średnioporowatych (ma równowagę kwasów nasyconych i jednonienasyconych).

Jak działa?

Maska do włosów z olejem palmowym Kerastase Oleo-Relax działa kompleksowo na włosy, które wymagają zdyscyplinowania. To właśnie im zapewnia:

  • dogłębne nawilżenie każdej komórki włosa,
  • wygładzenie, miękkość i zdyscyplinowanie,
  • ułatwienie rozczesywania i stylizacji włosów,
  • ochronę przed niepożądanym działaniem wilgoci,
  • brak efekty puszących się i elektryzujących włosów.

Co ma w sobie?

Olej palmowy znalazł się w masce Kerastase Nutritive Oleo-Relax nie bez powodu. Wraz z innymi składnikami tworzy niezbędną mieszankę dla niesfornych włosów. Niestety skład nie jest do końca naturalny i nieszkodliwy dla włosów. Co konkretnie znajdziemy w tym produkcie?

1) Olej palmowy – pozyskiwany z olejowca gwinejskiego o wysokiej zawartości niezbędnych kwasów tłuszczowych, witamin, minerałów i karotenu; odpowiada za nawilżenie, odżywienie i ochronę włosów m.in. przed nadmierną wilgocią, promieniowaniem UV itp.

2) Olej shorea – pozyskiwany z damarzyka mocnego, wiecznie zielonego drzewa rosnącego u podnóży Himalajów; zawiera równowagę kwasów nasyconych i jednonienasyconych podobnie jak olej palmowy, dlatego ma bardzo podobne do niego właściwości.

3) Modyfikowana skrobia ziemniaczana – substancja roślinna pozyskiwana z ziemniaka w procesie mechanicznym; w kosmetykach pełni funkcję zagęszczacza, ale na włosach sprawdza się świetnie jako składnik absorbujący nadmiar sebum, oczyszczający i ściągający pory.

4) Silikony i alkohole – maska ma w składzie te dobre i złe dla włosów składniki z tej grupy; niektóre silikony tworzą na włosach warstwę ochronną, a inne mogą powodować obciążenie; alkohole dobre nawilżą, ale te szkodliwe spowodują ponowne wysuszenie i napuszenie włosów.