Poznaj lepiej olej palmowy. Sprawdź, które olejki do włosów są najlepsze!

Niestety ma złą sławę, ponieważ w produktach spożywczych uważany jest za szkodliwy składnik o negatywnym wpływie na zdrowie. Czy olej palmowy lepiej sprawdza się w pielęgnacji? Poznaj jego ciekawe właściwości.

Dowiedz się też, które olejki do włosów warto mieć!

Olej palmowy to stały olej roślinny pod postacią miękkiego, gęstego masła o lekkim zapachu. Pod względem konsystencji jest bardzo podobny do kokosowego. Z tą jednak różnicą, że ma bardziej intensywny, pomarańczowo-brązowy kolor oraz zupełnie inną zawartość składników odżywczych.

Olej palmowy – właściwości

Skąd się wziął? Naturalny olej palmowy wytłaczany jest z nasion lub miąższu wspomnianego wyżej olejowca gwinejskiego. To palma olejowa pochodząca m.in. z rejonów Madagaskaru i Konga. Jej nasiona zawierają nawet do 70% tłuszczu i sporo białka. To z nich wytłacza się cenny z punktu widzenia kosmetyki olej palmowy o interesujących właściwościach.

Olej palmowy kompleksowo działa na włosy i skórę:

 • bardzo dobrze nawilża i odżywia,
 • zapewnia miękkość i elastyczność,
 • przyspiesza regenerację komórek,
 • ma właściwości antybakteryjne,
 • łagodzi i eliminuje stany zapalne,
 • hamuje procesy starzenia się.

Olej palmowy – wartości odżywcze

Wszystkie właściwości tego oleju biorą się z jego bogatego składu. Czerwony olej palmowy nierafinowany jest najbogatszy i najlepiej sprawdza się w pielęgnacji. Zawiera bardzo dużo witaminy E, witaminy A (retinolu) i beta-karotenu. Znajdziemy w nim także koenzym Q10, a także zestaw cennych kwasów tłuszczowych, które są niezbędne w pielęgnacji włosów. Olej palmowy zawiera około 50% kwasów nienasyconych (głównie omega-9) i tyle samo tych nasyconych, dlatego nadaje się do włosów o bardziej zwartej i nieco osłabionej budowie. Fachowo nazywa się je włosami nisko- i średnioporowatymi.

OLEJKI DO WŁOSÓW

Palmowy to nie jedyny olej, który warto wykorzystać w pielęgnacji włosów. Jeśli olej palmowy nie okazał się twoim ulubieńcem, nie musisz opierać swojej pielęgnacji wyłącznie na nim. W kosmetyce wykorzystuje się kilka setek naturalnych olejów o ciekawych właściwościach, a ich odpowiednie połączenie gwarantuje sukces. Dowiedz się więcej na temat potrzeb twoich włosów (związanych m.in. z ich porowatością), a następnie sięgnij po to, co dla nich najlepsze.

Oto lista najpopularniejszych i najbardziej skutecznych olejków do włosów.

Odmładzanie włosów - Olejki Nanoil

Olejki Nanoil do pielęgnacji włosów

NANOIL HAIR OILolejek do każdego rodzaju włosów o niskiej, średniej lub wysokiej porowatości i odmiennej budowie

Produkt uwielbiany przez kobiety i polecany przez fryzjerów, ponieważ zapewnia włosom kompleksową, dogłębną i bardzo precyzyjną pielęgnację. Zawiera najlepsze naturalne olejki, które połączono w taki sposób, aby łatwo dopasowywały się do budowy włosów i dzięki temu szybciej wnikały do ich wnętrza. Ich działanie wzbogacają dodatkowe witaminy i substancje wzmacniające np. przeciw wypadaniu włosów oraz na wzrost włosów. Nanoil to bardzo lekki olejek, który z powodzeniem można stosować nawet na cienkich włosach, ponieważ nie obciąża, nie przetłuszcza i nie skleja włosów. Nie dość, że wygląda bardzo efektownie i elegancko, jest także najlepszym przyjacielem kobiet, które lubią dbać o włosy w przemyślany sposób. Mimo tego, że nie zawiera oleju palmowego, który tutaj zastępują inne, wartościowe olejki.

Dostępny jest w trzech wersjach:

 • Nanoil do włosów niskoporowatych,
 • Nanoil do włosów średnioporowatych,
 • Nanoil do włosów wysokoporowatych.

Jak działa? Zarówno na powierzchni, jak i we wnętrzu włosów, a także w skórze głowy. Zapewnia natychmiastowe nawilżenie, odżywienie i ochronę przed wszelkimi czynnikami szkodliwymi dla włosów. Zapobiega utracie wody, hamuje nadmierne wypadanie włosów i widocznie przyspiesza ich wzrost. Dogłębnie regeneruje, wzmacnia i uelastycznia. Odmienia wygląd włosów także wizualnie, ponieważ dodaje im blasku, wygładza i intensyfikuje kolor. Włosy zaczynają układać się ładniej, schną szybciej i bez problemu poddają się zabiegom stylizacyjnym.

Redken olejki

Olejek Redken Diamond Oil

REDKEN DIAMOND OILdodająca blasku, olejkowa kuracja do włosów normalnych, zniszczonych i szorstkich

Bardzo popularny olejek do włosów, którego eleganckie opakowanie jest chyba największą zaletą. Wewnątrz nie jest już tak dobrze dopracowany, choć zawiera naturalne olejki w tzw. formule Shine Strong Complex. Stworzono go dla włosów średnich i grubych, z widocznymi problemami. Redken to marka z wieloletnią tradycją, dlatego olejek do włosów Diamond Oil cieszy się dużą popularnością wśród kobiet na całym świecie. Szkoda, że obie jego wersje przeznaczone są do pielęgnacji takich samych włosów, a więc nie każdy znajdzie wśród nich produkt dla siebie.

Dostępny jest w dwóch wersjach:

 • Redken Diamond Oil Shatterproof Shine,
 • Redken Diamond Oil Shatterproof Shine Intense.

Jak działa? Olejek do włosów Redken niezależnie od wersji nastawiony jest głównie na regenerację i wzmocnienie włosów. Zapewnia im odżywienie i odbudowę, a także zapobiega pogorszeniu się ich nawilżenia. To także skuteczny olejek nabłyszczający, który wygładza włosy.

Olejki Kerastase

Olejki Kerastase Elixir Ultime

KERASTASE ELIXIR ULTIMEodżywczy eliksir, uniwersalny i pielęgnacyjny olejek do włosów każdego rodzaju

Olejek do włosów bardzo często wybierany przez kobiety, które lubią luksusowe i bardzo drogie rozwiązania, nawet jeśli nie dostają za tę cenę maksymalnej skuteczności. Uniwersalny olejek do włosów Elixir Ultime jest jeden, ale oprócz tej złotej wersji są jeszcze inne, przeznaczone do różnych typów włosów. Bez względu na typ kosmetyku bazuje on na tzw. Oleo-Complexe, czyli połączeniu naturalnych olejów. Nie jest ich w takiej formule wiele, ale dodają eleganckim olejkom Kerastase kilku ciekawych właściwości.

Dostępny jest w pięciu wersjach:

 • Elixir Ultime Versatile Beautifying Oil,
 • Elixir Ultime Volume Beautifying Oil,
 • Elixir Ultime Radiance Beautifying Oil,
 • Elixir Ultime Delicately Beautifying Oil,
 • Elixir Ultime Replenishing Beautifying Oil.

Jak działa? Mimo tak wielu propozycji od marki Kerastase, olejki do włosów z tej serii wcale nie działają na każdy problem z włosami. To bardzo dobre olejki odżywiające i nawilżające włosy, które dodają włosom miękkości, nabłyszczają i ułatwiają rozczesywanie.